Valentine Workshop Weekend

Helgen 13.februar til 15.februar arrangerer NPSF Valentine Workshop Weekend, en fundraiser for NM med mange spennende workshops. Instruktørene som holder workshopene donerer bort sin tid, og alle inntekter går uavkortet til organisering av NM. Helgen kickstarter vi med et show fredag ettermiddag hvor mange av instruktørene og elever fra ulike pole studio vil opptre.

Dette er en unik sjanse til å lære av noen av norges flinkeste pole dansere. Så bli med, ha det gøy og støtt NPSF sitt NM-arbeid!

Hver workshop koster 200kr og alt finner sted på Sometimes Pole studio (Grensen 9b, se kart).

Booking skjer via Sometimes Pole Studios bookingsystem

Book workshops

Påmelding er bindene og betaling må skje på forhånd.

Når Hva Hvem
Lørdag 14.februar
kl 11:00-12:15 Power Pole Elise Jacobsen
kl 12:30-13:45 Let’s get sexy flexy! Ine Wilhelmsen
kl 14:00-15:15 Flying flamingos Yvonne Nguyen
Søndag 15.februar
kl 12:00-13:15 Pole Tricks Jorge Lera
kl 13:30-15:00 Kreativ poledance Malin Olsen
kl 14:00-14:45 Yogaish Nette J.Moen
kl 15:15-16:30 Akro Pole – Tricks & Combos Tina Jahr

Power Pole – Elise Jacobsen

elise

Lørdag 14.2  kl 11:00 – 12.15

Klar for en skikkelig styrkeøkt? Da bør du bli med på Power Pole time! En pole utøver trenger masse styrke for å utføre utallige triks og ikke minst holde ut en hel rutine. I workshopet vil du teste og trene forskjellige måter å forbedre din styrke på slik at du lærer hvordan du skal trene for å få til de power triksene du har lyst til. Train hard, play easy!

Nivå: Bør være komfortabel med inversjoner
Varighet: 75 min

Let’s get sexy flexy! – Ine Wilhelmsen

IneBIrd

Lørdag 14.2 kl 12.30 – 13.45

Visste du at du ikke trenger å ha en “flat” split for å gjøre en Jade split?

Dette er en Workshop hvor vi jobber med Flexy Triks og splits på stangen og hvordan vi kan få bedre linjer, flatere splitter og rett og slett få mest mulig ut av din fleksibiltet.

Du er veldig velkommen til å ta med din høye dansesko til denne klassen.

Nivå: Bør være komfortabel med inversjoner
Varighet: 75 min

Flying flamingos – Yvonne Nguyen

yvonneflamingo

Lørdag 14.2 kl 14.00 – 15.15

Dette er en danse- og flow klasse på spinningpole.

Nivå: Intermediate
Varighet: 75 min

Pole Triks – Jorge Lera

Jorge

Søndag 15.2 kl 12.00 – 13.15

Dette er en styrketime hvor man obber med teknikk for å kunne utføre klassiske triks som f.eks. handspring,  ayesha,  shoulder mount og brass monkey. Riktig teknikk og hardt arbeid vil gjøre deg i stand til å gå videre til å kombinere eller f.e flips og fonji.

Nyttig workshop for dem som ønsker å trene for konkurranse.
Du kommer til å få tips om hva som er riktig teknikk i følge en sertifisert konkurranssedommer.

Nivå: Åpent for alle. Menn er også veldig velkomne til å bli med på denne timen.
Varighet: 75 min

Kreativ poledance – Malin Olsen

MALIN

Søndag 15.2 kl 13.30 til 15.00

En klasse der DU blir mer selvstendig på hvem du er, og kanskje finner din dansestil?
Vi gjør basic poleteknikker i en koreografi. Vi tester ut stiler- alt fra sexy til rocka m.m med de forskjellige musikksjangere.
Du vil få en idè også hvordan du kan trene på egenhånd ved å sette teknikker sammen på forskjellige måter.

Nivå: Åpent
Varighet: 90 min

Yogaish – Nette J. Moen

Søndag 15.2 kl 14.00 til 14.45

Dette er en yogatime med hovedfokus på styrke og rotasjon.

Nette er eier av Polefitness Drammen. Hun er blandt (mye) annet Instruktør hos Sports Club Akropolis – Body Jam (dans), Body Balance (yoga, tai chi og pilates) og Sh”bam (dans).

Nivå: Passer alle nivå
Varighet: 45 min

Akro Pole – Triks & Combos – Tina Jahr

Søndag 15.2 kl 15:15 til 16:30

I denne timer lærer du akrobatisker triks/momenter som vi setter sammen til en eller flere comboer. Du vil bli kjent med momenter som handstands, cartwheel with pole, walkover with pole og tumbles I stanga. Du kommer til å få et godt innblikk I hvordan du kan lage akrobatiske og dynamiske comboer.

Nivå: Litt øvet og oppover.
Varighet: 75 min.